drukuj

LA TRAVIATA - transmisja na żywo z Metropolitan Opera w CKF Stylowy

LA TRAVIATA - transmisja na żywo z Metropolitan Opera w CKF Stylowy
Data wydarzenia
14 kwietnia 2012, godz. 18:45 - 14 kwietnia 2012, godz. 21:00
Miejsce
Bilet
50 zł
Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w Zamościu ma zaszczyt zaprosić na bezpośrednią transmisję przedstawienia operowego w ramach przedsięwzięcia „The Metropolitan Opera: Live In HD". Wykorzystując najnowsze zdobycze techniki zamojscy widzowie będą mieli poczucie rzeczywistego uczestnictwa w spektaklu razem z wielotysięczną widownią na całym świecie.

W sobotę 14 kwietnia 2012 o godzinie 18.45 miłośnikom opery zaprezentujemy TRAVIATĘ Giuseppe Verdiego w gwiazdorskiej obsadzie.

Metropolitan Opera w Nowym Yorku to jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata. Jego historię tworzyli - i tworzą - najwięksi śpiewacy, dyrygenci, reżyserzy i scenografowie. Scena gościła niemal wszystkie wybitne gwiazdy operowe. Debiut na deskach Met to marzenie wszystkich wykonawców, a spełnienie go otwiera drogę do międzynarodowej kariery. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystyczne nieprzeciętne zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim.

Przedsięwzięcie „The Metropolitan Opera: Live In HD" nawiązuje do bogatej, ponad 70-letniej tradycji transmisji radiowych tej sceny. Ogromny sukces kasowy i frekwencyjny tego wydarzenia sprawił, że wkrótce przyłączyły się do niego kolejne kina i teatry, także spoza nowego kontynentu. Obecnie sygnał z Metropolitan Opera odbierany jest w Japonii, Kanadzie i siedmiu krajach europejskich; najbliżej Polski – w Czechach i Niemczech.

Giuseppe Verdi LA TRAVIATA

Obsada:
Natalie Dessay (Violetta Valéry)
Matthew Polenzani (Alfredo Germont)
Dmitri Hvorostovsky (Giorgio Germont)

LA TRAVIATA
Historia nieszczęśliwej miłości kurtyzany Violetty i Alfreda - młodzieńca, który przybył do Paryża z prowincji. Wzruszające przedstawienie i piękna muzyka sprawiły, że opera Verdiego cieszy się uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem od ponad 150 lat.

Cena biletu: 50 zł 

Zdjęcia

  • LA TRAVIATA - transmisja na żywo z Metropolitan Opera w CKF Stylowy

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać