drukuj

PUP Zamość organizuje szkolenia dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu

Fot. redakcja

Barman, glazurnik, a może studia podyplomowe? Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu ogłosił nabór na składanie wniosków na sfinansowanie kosztów szkoleń grupowych. Można je składać do środy.
PUP zabiega o szkolenia grupowe w zawodach: operator średniego sprzętu drogowego (przecinarki do nawierzchni drogowych, zagęszczarki i ubijaki, narzędzia udarowe ręczne), barman, kelner, barista z nauką języka niemieckiego, pomoc kuchenna, glazurnik z egzaminem czeladniczym, montaż instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody z wykorzystaniem kolektorów słonecznych, murarz z egzaminem czeladniczym, jak również szkoleń indywidualnych w zawodach zaproponowanych przez osoby bezrobotne.

Jak informuje wicedyrektor zamojskiego PUP Marian Hawrylak, w grę wchodzą ponadto egzaminy, licencje oraz studia podyplomowe.

Termin składania wniosków upływa 15 lutego, konkurs ma być rozstrzygnięty na początku marca.

Przypomnijmy, że na koniec ub. roku na terenie powiatu zamojskiego zarejestrowanych było ponad 10,6 tys. bezrobotnych, z czego 4337 stanowili mieszkańcy Zamościa. 

Zdjęcia

  • Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
aneczka
aneczka pon., 2012-02-13 16:31

PUP to jedno wielkie....

nie skończę.....
Co z tego, że ogranizują kursy.
Ja czekam na staż. Ale sie nie doczekam, bo w pierwszej kolejności na staże kieruje się osoby po 50 roku życia.  Tylko ja się pytam po co?  Czy taka osoba ma mało doświadczenia zawodowego?
A młodzi ludzie studiach niech siedzą w domu.

waldi67
waldi67 pon., 2012-02-13 18:37

PUP

Tak się składa, że to nie UP decyduję o tym lecz Ministerstwo Pracy staż to nie praca 700 zł marne zarobki i 6 m-cy spędzisz na noszeniu kawy szefowi lub chodzenie po śniadanie starszym w biurze i niczego się nie nauczysz bo tak się właśnie odbywają staże. Prace Interwencyjne czy Roboty Publiczne to już zalicza ci się do lat pracy. Radzę samemu przeglądać ogłoszenia w UP na stronie internetowej lub ogłoszenia w prasie czasami można trafić coś konkretnego.

aneczka
aneczka pon., 2012-02-13 19:19

a kto mi da pracę z zerowym

@waldi67:

a kto mi da pracę z zerowym doswiadczeniem? Chyba Leclerc za 900zł na 2 zmiany  Trzeba chociaz zaliczyć to noszenie kawy:)

Lena
Lena ndz., 2012-02-26 17:51

:)

@waldi67:

Bardzo dużo zależy od stażysty, ile chce się nauczyć i czy chce mu się pracować... :) Każdy ma swoje doświadczenia, osobiście polecam staż i ambitne podchodzenie do powierzonych zadań. Pracodawca wypisuje po ukonczeniu stażu opinię na temat stażysty, co robił, czego się nauczył i jak ocenia jego pracę. Taka opinia jest bardzo przydatna i warto się postarać, żeby była jak najlepsza.

waldi67
waldi67 pon., 2012-02-13 21:18

Tu masz rację jeżeli

Tu masz rację jeżeli wcześniej nie pracowałaś to potwierdzam ciężko będzie wiec raczej Leclerca czy Biedronki nie polecam ale taki już nasz ustrój, że po 50 bardziej są narażeni według MP lecz co z młodymi którzy nie mają stażu lecz w tym roku i poprzednim UP dostał o 70% mniej kasy niż poprzednie lata i weryfikacja jest trudna dla tego zrobiono konkursy. Polecam stronkę w UP i gazetki może coś znajdziesz choć w Zamościu ciężko o dobra pracę i do tego zarobki na poziomie 1200. Przeglądaj oferty kilka jest na stronie UP.