drukuj

Praca dla niepełnosprawnych. Inicjatywa Stowarzyszenia „Krok za Krokiem”

Stowarzyszenie Krok za Krokiem

Fot. Piotr Stasiuk

Spotkają się, aby mówić o możliwości stworzenia osobom niepełnosprawnym możliwości podjęcia zatrudnienia. Organizatorem przedsięwzięcia jest zamojskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem”.

Spotkanie, w ramach projektu „Sami zbudujmy swoją przyszłość o kształtowanie przedsiębiorczości u młodzieży niepełnosprawnej na Zamojszczyźnie zaplanowano na środę 2 lutego 2011. Odbędzie się ono w Szkole Podstawowej w Białobrzegach (gm. Zamość).

– Celem spotkania jest poszukiwanie partnerów społecznych do współpracy przy tworzeniu i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa zatrudniającego i prowadzonego przez osoby niepełnosprawne z Zamojszczyzny – informuje Maria Król, szefowa zamojskiego stowarzyszenia.

Organizatorzy podkreślają, że inicjatywa przyczyni się także do rozwoju gminy. W dyskusji panelowej, która ma się odbyć po przedstawieniu założeń projektu mają brać udział m.in. samorządowcy, lokalni przedsiębiorcy i organizacje społeczne, ale także mieszkańcy wsi Białobrzegi oraz niepełnosprawni i ich rodziny.

Zdjęcia

  • Stowarzyszenie Krok za Krokiem
Anna Szewc
Autor:Anna Szewc

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać