drukuj

Park Jurajski w Krasnobrodzie już działa. Jest 17 dinozaurów. Będzie więcej

Park Jurajski w Krasnobrodzie

Fot. Leszek Wójtowicz

W Dolinie św. Rocha w Krasnobrodzie otwarto ścieżkę edukacyjną, którą niektórzy nazywają Parkiem Jurajskim. W weekend oko w oko z dinozaurami stanęło 1300 osób. Dominowały dzieci. Nie wystraszył ich nawet deszcz.

– Te duże to rodzice, małe to ich dzieci – wyjaśniała w niedzielę 4-letnia Oliwka, która przyjechała specjalnie do Krasnobrodu z Chełma ze swoim tatą. – Te małe są milusie. Mam takie w domu, ale to tylko... zabawki.

Ścieżka edukacyjna „Dinozaury Krasnobród" w Dolinie św. Rocha, przy której ustawiono 17 makiet dinozaurów, robi się coraz popularniejsza.

– W weekend odwiedziło ją blisko 1300 osób, zainteresowanie jest więc coraz większe – informuje lubelski przedsiębiorca Janusz Sokół, który wydzierżawił od gminy na 7 lat dwa hektary gruntów z myślą o ścieżce edukacyjnej z dinozaurami. – W czerwcu pojawi się tam kolejnych 9 dinozaurów, w tym 27-metrowy diplodok i 13-metrowy tyranozaur. Teren sukcesywnie będzie rozbudowywany.

Na ogrodzonej drewnianym płotem piaskownicy powstanie plac zabaw dla najmłodszych. Na razie nie planuje się otwierania punktu gastronomicznego. – Chętni będą mogli jedynie zamówić przez telefon na przykład pizze w restauracji – mówi Janusz Sokół.

Wiadomo, że makiety dinozaurów kupione zostały w Niemczech, ale współwłaściciel przedsięwzięcia nie chce mówić, ile kosztowały. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że cała inwestycja pochłonąć ma prawie 1 mln zł.

Z nowej atrakcji cieszą się też władze miasteczka.

– Bo to coś nowego na naszym terenie i na pewno ścieżka edukacyjna z dinozaurami będzie przyciągać turystów – uważa Wiesław Chmielowiec, burmistrz Krasnobrodu. – To będzie również atrakcja dla dzieci przebywających w naszym uzdrowisku (Chmielowiec był dyrektorem sanatorium – przyp. red.). W ramach zabiegów klimatycznych można organizować wyjścia w okolicę Doliny św. Rocha.

Do tej pory milusińscy mogli oglądać dinozaury w świętokrzyskim Bałtowie.

– Tam jednak powstał park rozrywki, a dinozaury są dodatkiem na przykład do karuzeli. My proponujemy ścieżkę edukacyjną. Podczas spaceru poznajemy historię Ziemi, której jednym z elementów są właśnie dinozaury – wyjaśnia Sokół.

Dinozaury można oglądać od kwietnia do końca października. Bilet normalny kosztuje 12 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, a dla starszych (do 12 roku życia) bilet kosztuje 8 zł. Wejście w zorganizowanej grupie (powyżej 15 osób) wyniesie nas 7 zł.

Zdjęcia

  • Park Jurajski w Krasnobrodzie
  • Park Jurajski w Krasnobrodzie
  • Park Jurajski w Krasnobrodzie
  • Park Jurajski w Krasnobrodzie

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Polka_M
Polka_M śr., 2011-05-25 14:40

To dość kiczowate, ale

To dość kiczowate, ale interes na pewno będzie się kręcił. Na pewno latem i szybko sie inwestorowi inwestycja zwróci.

Pola
moniszka
moniszka śr., 2011-05-25 21:45

Grupa

zorganizowana- wejściówki po 7 zł, czyli zbieramy się na 3-4 samochody i wio do Krasnobrodu. A to co zaoszczędzimy na wejściówkach wydamy na ...lody?!

xbartx
xbartx czw., 2011-05-26 09:59

ja uważam, że fajna sprawa na

ja uważam, że fajna sprawa na naszym terenie, teraz jak dodadzą za rok jeziorko większe Krasnobród zrobi się atrakcyjniejszy i może zacznę tam jeździć czesciej bo jakoś nie lubie tam przebywać :) ale na weekendzie chyba pojadę z dzieckiem zobaczyć te dino :)

Anna Szewc
Anna Szewc czw., 2011-05-26 10:43

Ja swoje dzieicaki też

Ja swoje dzieicaki też zawiozę, jak znajdę czas. Były już co prawda w podopbnym parku, ale myśle, że ten tez im się spodoba. Zwłaszcza, że pogoda w weekend ma być podobno ładna

Anna Szewc
Parkmania.pl
Parkmania.pl czw., 2011-05-26 12:53

Bałtów a Krasnobród-komentarz do artykułu

W Bałtowie na początku też była głównie ścieżka edukacyjna, do tej pory odwiedzający mają możliwość skorzystać tylko z wizyty w parku dinozaurów, jeśli nie chcą korzystać z dodatkowych atrakcji. To, że park się rozwija to chyba dobrze, każdy może znaleźć coś dla siebie i rozrywkę, i edukację... Nie oceniam jakości dodatkowych atrakcji czy cen w Bałtowie, ale jakby zapytać osoby odwiedzające park, to pewnie są zadowolone z tego, że jest tam i karuzela, i spływ tratwą, i zwierzyniec..

Pozdrawiam i zapraszam na stronę o parkach rozrywki Parkmania.pl.
Ania

Parkmania.pl - przewodnik po parkach rozrywki