drukuj

Miała leczyć jajkiem, okazała się oszustką i złodziejką

Rozbite jajko miało zdjąć uroki

Fot. sxc.hu

Fot. redakcja

Zamojscy policjanci poszukują oszustki, która pod pretekstem sprzedaży perfum weszła do mieszkania 95-latki. Nieznajoma zaproponowała staruszce odczynianie uroków. W magiczny sposób z mieszkania zniknęła gotówka.

Do zdarzenia doszło w podzamojskich Kalinowicach. Nieznajoma, która zapukała do drzwi mieszkania 95-latki, zaproponowała staruszce zakup... perfum.

– Kiedy ta nie była zainteresowana ofertą, nieznajoma stwierdziła, że uzdrowi staruszkę dokonując odczynienia uroków – opowiada nadkom. Joanna Kopeć z zamojskiej policji. – Ten rytuał, jak zapewniała, miał pomóc starszej pani na wszelkie zdrowotne dolegliwości.

„Znachorka" nakazała gospodyni spocząć na łóżku. Poprosiła o jajko i oszczędności. Aby odczynić uroki. Po rozbiciu jajka nad leżącą na łóżku staruszką i odmówieniu magicznych zaklęć nieznajoma opuściła mieszkanie. Jak się później okazało wraz z jej wyjściem z domu starszej pani zniknęło również kilkaset złotych w gotówce.

Policjanci poszukują oszustki oraz apelują o rozwagę i rozsądek kontaktach z nieznajomymi.

– Nie obdarzajmy nadmiernym zaufaniem osób stojących za naszymi drzwiami – radzi Kopeć. – Nie wierzmy w odczynianie uroków, uzdrawianie, odczarowywanie mieszkania. Pamiętajmy, że jedyną magią, która może nas spotkać po wizycie osób oferujących takie usługi to zniknięcie gotówki i kosztowności!

Zdjęcia

  • Rozbite jajko miało zdjąć uroki

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać