drukuj

Krok za Krokiem otwiera nową placówkę w Białobrzegach

Stowarzyszenie Krok za Krokiem

Fot. Piotr Stasiuk

Już w środę 1 grudnia w Białobrzegach oficjalnie otwarty zostanie Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej”.
Placówka ma działać dla niepełnosprawnych wychowanków Stowarzyszenia Krok za Krokiem.

Jak informuje Maria Król, prezes stowarzyszenia uczestnikom Środowisko Dom Samopomocy oferować będzie zajęcia terapeutyczne, sportowe, trening samodzielności i radzenia sobie w życiu.

Na potrzeby placówki zaadaptowano budynek po byłej podstawówce (Białobrzegi 19), które stowarzyszenie otrzymała w nieodpłatną dzierżawę na 15 lat od wójta gminy Zamość.

Wykonano tam prace remontowe, przystosowujące budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych, podpisano też umowę z Zarządem Powiatu Zamojskiego o utworzenie i prowadzenie ŚDS.

– Idea wsparcia środowiskowego, w przeciwieństwie do oferty pobytu w domu pomocy społecznej, sprzyja integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i ich aktywnemu uczestnictwu w życiu publicznym, jednocześnie nie wyłączając ich z życia rodzinnego – wyjaśniała jakiś czas temu Maria Król. – Biorąc pod uwagę czynniki ekonomiczne wsparcie w środowisku jest rozwiązaniem najtańszym i najskuteczniejszym.

W tej chwili w Białobrzegach znajduje się już Centrum Aktywizacji Społecznej 2, w którym prowadzone są zajęcia w formie codziennej w godz. 7–15 oraz zintensyfikowanej, turnusowej podczas treningów w godz. 15–20 (zapewniona jest tam także opieka nocna). 
Współpraca: Leszek Wójtowicz

Zdjęcia

  • Stowarzyszenie Krok za Krokiem
Anna Szewc
Autor:Anna Szewc

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać